Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod vydal závěrečnou zprávu z vyšetřování loňské nehody parašutistky u Mostu. Podle zprávy se parašutistka nepokusila o otevření ani hlavního, ani záložního padáku. Vyšetřovatelé neodhalili ani žádný jiný problém, který by nečinnost parašutistky při jejím čtvrtém seskoku toho dne vysvětloval.
K nehodě došlo 5. června po seskoku skupiny parašutistů z výšky čtyř kilometrů. Zkušená parašutistka-kameramanka, která natáčela tandemové seskoky po celé dopoledne, vyskočila z letounu PAC 750XL jako poslední. Otevření jejího padáku však při jedenáctém seskoku nikdo neviděl. Její tělo bylo nalezeno po více než 24 hodinách v těžko přístupném zalesněném terénu asi kilometr od letiště.
Následné vyšetřování a expertízy potvrdily předběžné závěry. Vyšetřovatelé neobjevili žádné závady na postroji, hlavním padáku Silouhette 135, záložním padáku Tempo 150 ani na zabezpečovacím přístroji Cypres AAD 1 Expert, který byl ovšem s největší pravděpodobností vypnutý. "Při podrobné prohlídce padákové techniky, oděvu ani při vlastní pitvě nebyly zjištěny změny, které by nebylo možné vysvětlit mechanismem předmětné nehody a které by svědčily např. o střetu parašutistky s cizím tělesem (např. letícím ptákem) nebo zásahu střelou," stojí v závěrečné zprávě. "Ze závěrů provedené prohlídky jednotlivých částí padákové soupravy jednoznačně vyplývá, že všechny byly schopny použití bez jakéhokoliv omezení," doplňují vyšetřovatelé.