26. dubna - aktualizace
Bezpečnostní rada státu a následně vláda v brzké době rozhodnou o budoucím setrvání armády na letišti Přerov. Ačkoliv původní plány hovořily o postupném převzetí letiště z rukou státu společností Regionální letiště Přerov, armáda nyní navrhuje úplně stažení z Bochoře a přestěhování své 23. vrtulníkové základny do Náměšti. Pro armádu by to znamenalo výraznou úsporu, naopak civilní rozvoj přerovského letiště by to velmi zkomplikovalo.
"Pokud bychom letiště přestěhovali do Náměště, úspora by byla v řádu 600 milionů korun ročně," zhodnotil situaci první náměstek ministra obrany Jiří Šedivý. Tento postoj nepříjemné překvapil zástupce Olomouckého kraje, který je společně se Zlínským krajem a městem Přerov zřizovatelem společnosti Regionální letiště Přerov, tedy provozovatelem dosavadní civilní části letiště. "Co se týče bochořského letiště, tak stále věřím platnému usnesení vlády, které zaručuje to, že zde vedle civilního bude fungovat i vojenský provoz. Ubezpečil mě o tom i sám ministr Vondra a jeho dva náměstci," uvedl náměstek hejtmana Olomouckého kraje Ivan Kosatík, který je zároveň předsedou představenstva vzniklé společnosti.
Odchod armády z Přerova by znamenal ztrátu zaměstnání pro zhruba 1 000 lidí a také konec úvah o plánovaném nájemném. "Pokud by se to stalo, civilní provoz na bochořském letišti a s ním spojené stovky pracovních míst by mohlo zachránit 500 milionů korun z evropské dotace. O tom, zda je dostaneme, by mohla už v květnu rozhodnout Evropská komise. Jsem v tomto optimistou," dodal náměstek hejtmana.
20. listopadu 2010 - původní zpráva
Civilní provoz v Přerově posvětil ÚCL
Úřad pro civilní letectví vydal začátkem listopadu společnosti Regionální letiště Přerov licenci k provozování civilní části letiště Přerov v kategorii 2B. Aerodrom v Bochoři, kde kromě 23. základny vrtulníkového letectva sídlí také občanské sdružení, provozující leteckou školu, se tak otevře civilním letadlům až do rozpětí křídel 24 metrů. Přerov tak přibude do škály letišť se smíšeným vojenským a civilním provozem.
Společnost Regionální letiště Přerov, která vznikla společným podílem města Přerov a Olomouckého a Zlínského kraje, má v plánu v severní části letiště vybudovat civilní sektor a otevřít tak letiště větší obchodní dopravě. Zároveň se tím otevírá možnost budoucího úplného převzetí letiště od Armády ČR, pro kterou i provoz letiště se smíšeným provozem představuje nemalou finanční zátěž. „V budoucnu bychom chtěli dosáhnout stavu, kdy armáda zde bude v nájmu a my budeme nájemce. To je opačně, než je současný stav,“ vysvětlil pro Přerovský deník plány společnosti její ředitel Petr Polášek.