Letecká aplikace ForeFlight sloužící k plánování letů nyní umožňuje také výpočet potřebné délky vzletu a přistání, včetně údajů o rychlostech.
Podle serveru General Aviation News představitelé spolenosti zavedli tuto funkci pro zvýšení bezpečnosti, protože při čtení hodnot z grafů v tištěných dokumentech vznikají chyby a plánování je pomalé. Tyson Weihs, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti, uvedl, že se jedná o zásadní funkci v oblasti mobilních leteckých aplikací. Zdůrazňuje také důležitost výpočtů požadovaných délek a jejich jednoduchost s produktem ForeFlight.
Tvůrci aplikace při tvorbě nové funkce čerpali data z oficiálních letových příruček bezmála dvou set letounů. Údaje o počasí, které jsou do výsledných hodnot také započítány, čerpá aplikace z aktuálního stavu počasí na letišti (METAR) a předpovědi počasí (TAF), či z údajů ze satelitu. Pilot může vstupní data sám přepsat podle nejnovějších informací o meteorologické situaci, nebo aktuálních délek přistávacích drah. Pokud překročí některá z požadovaných hodnot dostupnou délku, aplikace pilota varuje. Zobrazuje také varovné scénáře vysazení pohonné jednotky u vícemotorových letounů. Nová funkce je dostupná i offline.
ForeFlight je placeným programem a umožňuje plánování letů za vidu (VFR) i podle přístrojů (IFR) na webových stránkách, či v mobilní aplikaci dostupné momentálně pouze pro platformu iOS. Projekt založený roku 2007 poskytuje své služby napříč všemi segmenty letectví včetně osobního, obchodního, vojenského, komerčního, či vzdělávacího použití.
Mapa České republiky obsahuje letiště, VFR body, IFR body, radionavigační zařízení, vzdušné prostory a umožňuje zobrazit meteorologická data jako srážky, turbulence, námrazu, blesky a mnoho dalších. Informace o letištích obsahují základní data, tvary okruhů, přistávací a vzletové dráhy, dostupná paliva, avšak některá data na českých letištích zatím chybí.
„Letiště v České republice by měla obsahovat všechny informace, které jsou potřeba. Poskytujeme informace o frekvencích, počasí (METAR a TAF), informace o drahách, zprávách NOTAM, cenách paliva atd. Nicméně podpora České republiky není zatím úplná, neposkytujeme žádné mapy, postupy a některé informace z letecké informační příručky (AIP). Česká republika by měla být brzy pokryta, odhadem na začátku, či uprostřed léta,“ sdělil naší redakci tým podpory ForeFlight.
Pro osobní použití nabízí ForeFlight tři verze v cenovém rozpětí od 95 Eur (cca 2 500 korun) do 270 Eur (cca 7 000 korun) za rok. Vyzkoušet lze také trial verzi na 30 dní.