Pohřešovaný bojový letoun F-35B byl součástí dvoučlenné formace z 501. výcvikové útočné letky, která odstartovala z domovské základny Beeaufort v Jižní Karolině. Zatímco druhý pilot přistál bez problémů zpět na základně, jeho kolega se musel katapultovat kvůli blíže nespecifikovaným problémům. Pro tyto případy je standardní postup zapnutí autopilota, který zajistí, že letoun havaruje v neobydlené zóně.
S nadsázkou se ale nyní dá říct, že nejmodernější stealth technologie fungují skvěle i po havárii. Americká armáda totiž vyhlásila po stroji oficiální pátrání a skrze sociální síť X vyzývá k zapojení i veřejnost. „Spolupracujeme se základnou Beaufort na lokalizování F-35, která měla nehodu. Pilot se bezpečně evakuoval (a byl převezen do místní nemocnice. Jeho stav by měl být stabilizovaný - pozn. red.).Pokud máte jakékoliv informace, které by mohly týmům pomoci nalézt F-35, kontaktujte obranné operační centrum základny,“ stojí v prohlášení vojenské základny v Charlestonu. Podle seržantky Heather Stantonové byl letoun namířen na jezera Moultrie a Marion severně od Charlestonu.
Zveřejněním prosby o pomoc si ale armáda spíše uškodila. Místní kongresmanka Nancy Maceová vznesla na síť X útočný dotaz: „Jak sakra můžete ztratit F-35? Jak je možné, že v ní není sledovací zařízení a my očekáváme od lidí co? Že najdou stíhačku a vrátí jí?“ Není ale asi nutné dodávat, že podstatou stealth technologie je, aby letoun – i když jen ve vzduchu – nebyl tak snadno lokalizovatelný.