Let Galactic 01, který má startovat mezi 27. a 30. červnem, vynese na okraj vesmíru tři členy italského letectva a Národní rady pro výzkum. Druhý let, plánovaný na srpen, už ovšem ponese platící zákazníky z řad široké veřejnosti. Server Flyingmag uvádí odhaduje, že pořadník čítá 800 zájemců, kdy někteří za tuto možnost zaplatili už před deseti lety. Celkem měl Virgin z prodeje letenek získat 210 milionů dolarů.
„Spouštíme první komerční vesmírnou aerolinku Země se dvěma dynamickými produkty – výzkumné a soukromé lety,“ uvedl šéf Virgin Galactic Michale Colglazier. „Další kapitola Virgin Galactic je poháněna inovacemi, odhodláním a závazkem doručit jedinečný zážitek.“ Na Twitteru pogratuloval firmě i zakladatel Richard Branson. „Jsem nadšený, že naši astronauté budou inspirovat další lidi ke sledování hvězd.“
Virgin je aktuálně ve skvělé pozici. Jeho hlavní soupeř v novodobých vesmírných závodech, Blue Origin Jefa Bezose, má po nehodě rakety New Shepard z loňského září od FAA zákaz létat. Předtím ale už několik komerčních letů zvládl a Virgin má tak šanci svého soka nejen dohnat, ale i předehnat. V lecčemž jsou si obě společnosti přitom podobné, nabídne jen pár minut stavu beztíže na okraji vesmíru a následně začne kontrolovaně padat zpět. Výhoda Virgin Galactic tkví v tom, že je levnější. Blue Origin ale má zakázky od NASA na výrobu přistávacího systému pro raketu Artemis V, která má na konci dekády dopravit člověka zpět na Měsíc. To by mu mohlo v případě úspěchu přinést další zajímavý tok peněz, které může investovat do svých letů.