AIR TEAM - avionika a přístroje pro létání
Facebook Twitter Google+ YouTube RSS E-mail

Češi na parašutistickém ME dosáhli hned devětkrát na medailová umístění

12. září 2017
Autor: Tomáš Doležal, celkové hodnocení článku: 2,3
Klíčová slova: Rubrika: Krátké zprávy


Na mistrovství Evropy v akrobacii a přesnosti přistání parašutistů se na konci srpna v černohorské Podgorici dařilo mužské části české reprezentace. Členové týmu Dukly Prostějov získali celkem devět medailí. Pět zlatých, jednu stříbrnou a tři bronzové.


Foto Dukla Prostějov

Jak naší redakci sdělil vedoucí trenér Dukly Prostějov Jiří Šafanda, průběh devátého FAI a zároveň šestého juniorského klasického parašutistického mistrovství Evropy pořádaného 26. až 31. srpna komplikoval kouř z okolních požárů. Ten vytvářel především ve výšce mezi 1 500 a 2 000 metry vrstvu s horší dohledností, která v některých případech znemožňovala řádné zachycení akrobatických prvků pozemními kamerami. Přes tuto komplikaci se parašutistům podařilo řádně absolvovat alespoň dvě kola individuální akrobacie z celkem pěti možných a disciplína  tak mohla být v souladu se soutěžním řádem vyhodnocena. V přesnosti přistání se ženám započítávaly výsledky ze sedmi kol a mužům z osmi.

Mistrem Evropy se při účasti 43 závodníků stal Libor Jiroušek v individuální akrobacii a Jiří Gečnuk v celkovém hodnocení (individuální akrobacie a přesnost přistání) stejného počtu mužů. Petr Chládek mezi 23 juniory v přesnosti přistání a zároveň mezi 12 v celkovém hodnocení. Zlato patří také mužskému týmu České republiky. Mezi pěti státy zvítězil v celkovém hodnocení s přesvědčivým náskokem před Běloruskem a Německem.

Stříbro získal český národní tým mužů mezi 16 soutěžícími kolektivy v přesnosti přistání. Bronz Jiří Gečnuk v individuální akrobacii, Petr Chládek v juniorské kategorii téže disciplíny, které se účastnilo 12 parašutistů a Hynek Tábor v celkovém hodnocení mužů.


Foto Dukla Prostějov

Ženské reprezentaci České republiky se na mistrovstvím Evropy v Černé Hoře příliš nedařilo a stupně vítězů pro ni letos zůstaly poměrně vzdálené.Jak oznámkujete tento článek?

Aktuální skóre: 2,3

Jako ve škole, 1 nejlepší, 5 nejhorší.

+
1
2
3
4
5
-


Zkušenosti a doplnění našich čtenářů
Celkem 0 příspěvků. Dodržujte prosím tato jednoduchá pravidla.


Přidat vlastní zkušenost

Přečtěte si prosím pravidla pro příspěvky

Jméno: Předmět příspěvku:

Ochrana proti spamu - připočtěte k číslu 15 pětku a výsledek zapište do tohoto políčka:

   Adresa autora: 54.198.221. xxx
Na rozdíl od potapěčů, nám ještě ve vzduchu nikdo nezůstal.
mildin 80 mildin 90 mildin 500

Přehled leteckých simulátorů v ČR

 

Máte připomínku nebo námět k Aerowebu?
Budeme potěšeni za každý váš námět nebo připomínku. Stále je co zlepšovat :-)


Číslo publikace ISSN 1801-6847. Copyright (c) 2005-2014 Aeroweb.cz. All rights reserved.
Server provozuje společnost Mavisys, s.r.o.