AIR TEAM - avionika a přístroje pro létání
Facebook Twitter Google+ YouTube RSS E-mail

Český paraglidista Mayer měl v Alpách skvěle našlápnuto, nakonec skončil desátý

14. července 2017
Autor: Tomáš Doležal, celkové hodnocení článku: 3,3
Klíčová slova: Rubrika: Krátké zprávy


Dnes dopoledne, 24 hodin poté, co cíle dosáhl první závodník, skončil letošní závod Red Bull X-Alps. Vítězem se popáté v řadě stal Christian Maurer ze Švýcarska. Ještě včera byl reprezentant České republiky Stanislav Mayer na čtvrtém místě. V odpoledních hodinách však vlétnul do zakázaného prostoru, za což byl penalizován a obsadil nakonec desáté místo z celkem 31 paraglidistů.

Během Red Bull X-Alps účastníci pomocí padákového kluzáku a vlastních nohou překonávají Alpy z rakouského Salzburgu do cílového Monaka. Na trati je několik otočných bodů, přes které závodníci musí postupovat. K tomu, aby se letos dostali až do cíle, bylo potřeba urazit vzdušnou čarou 1 138 km.


Mapa redbullxalps.com (kliknout pro zvětšení)

Letošní závod byl osmým v pořadí. První alpské klání bylo možné sledovat v roce 2003, tehdy ještě bez českého závodníka ve startovním poli. Další závody následovaly vždy v každém lichém roce. Extrémně náročné akce se poprvé zúčastnil tuzemský paraglidista v roce 2007 a hned obsadil do letošního ročníku nejlepší národní umístění. Jan Škrabálek tehdy při účasti 30 borců dosáhl na 11. místo.

Toto umístění atakoval v roce 2015 Stanislav Mayer. Výkonem 11 dní a 8 hodin nakonec skončil o jedno místo hůře. Letos to ještě necelých 24 hodin před koncem závodu vypadalo na skvělé umístění. Stanislav Mayer se svým podpůrným týmem byl na čtvrté pozici. Den byl letový, čehož využíval a posouval se vzduchem blíže k cíli a své taktéž letící pronásledovatele se mu dařilo držet za sebou. Asi 50 km jihozápadně od Turína však narušil jeden ze zakázaných vzdušných prostorů, za což byl penalizován 48 hodinovým zákazem dalšího postupu.

Jelikož již do konce letošního závodu zbývalo méně času, se tak českému reprezentantovi do výsledků započítala dosažená vzdálenost v místě odpovídajícímu příslušnému časovému odpočtu. Protože se i někteří další závodníci nevyhnuli v závěrečné fázi alpského klání penalizaci, nakonec zklamání ze ztráty pozice mezi úplně nejlepšími může zmírnit celkové desáté místo, tedy historicky nejlepší výsledek českých barev na Red Bull X-Alps.Jak oznámkujete tento článek?

Aktuální skóre: 3,3

Jako ve škole, 1 nejlepší, 5 nejhorší.

+
1
2
3
4
5
-


Zkušenosti a doplnění našich čtenářů
Celkem 0 příspěvků. Dodržujte prosím tato jednoduchá pravidla.


Přidat vlastní zkušenost

Přečtěte si prosím pravidla pro příspěvky

Jméno: Předmět příspěvku:

Ochrana proti spamu - připočtěte k číslu 2 pětku a výsledek zapište do tohoto políčka:

   Adresa autora: 54.146.50.8 xxx
Celý základní výcvik nám říkal instruktor: RYCHLOST JE RADOST
pramipexol generico ogvitaminerfolie.site pramipexol 1 mg precio

Přehled leteckých simulátorů v ČR

 

Máte připomínku nebo námět k Aerowebu?
Budeme potěšeni za každý váš námět nebo připomínku. Stále je co zlepšovat :-)


Číslo publikace ISSN 1801-6847. Copyright (c) 2005-2014 Aeroweb.cz. All rights reserved.
Server provozuje společnost Mavisys, s.r.o.