AIR TEAM - avionika a přístroje pro létání
Facebook Twitter Google+ YouTube RSS E-mail

Airbus A320, který včera nouzově přistál na Ruzyni, je stále v Praze

21. dubna 2017
Autor: Adam Zuska, 2 příspěvků, celkové hodnocení článku: 3,1
Klíčová slova: Rubrika: Krátké zprávy


Na dráze 06 ruzyňského letiště přistál včera krátce po šesté hodině večerní Airbus A320 společnosti Eurowings poté, co jeho posádka vyhlásila stav nouze kvůli indikaci kouře v předním zavazadlovém prostoru. Všichni cestující opustili letoun krátce po přistání, technická prohlídka však žádné stopy ani možný zdroj kouře neobjevila. Stroj však stále neopustil Prahu.

Letoun registrace OE-IEU letěl v hladině 370 na pravidelné lince EW5805 z Hannoveru do Vídně. Krátce po vstupu do FIR Praha, asi 40 námořních mil severně od Prahy, oznámila posádka podezření na přítomnost kouře v kabině a zahájila divert do Prahy. Po čtvrt hodině stroj přistál bez potíží na dráze 06, zastavil na dráze a zavazadlový prostor začali prohledávat hasiči. Když neobjevili žádné stopy ohně ani kouře, velitel letounu požádal o přistavení schodů, aby cestující nemuseli opouštět palubu po skluzavkách.


Foto Flightradar24.com

Nikomu z osob na palubě se nic nestalo. Vzhledem k tomu, že je na letišti v Praze momentálně uzavřena dráha 12/30, byly některé přílety přesměrovány na alternativní letiště a odlety nabraly zhruba hodinové zpoždění.

Po více než 12 hodinách od události je letoun OE-IEU stále na zemi v Praze.

Průběh letu si můžete připomenout z archivu serveru Flightradar24.com. Záznam komunikace posádky se stanovištěm Ruzyně Tower po přistání je dostupný na webu LiveATC.net. Předcházející komunikaci pilotů s ostatními stanovišti najdete v archivu na téže stránce.Jak oznámkujete tento článek?

Aktuální skóre: 3,1

Jako ve škole, 1 nejlepší, 5 nejhorší.

+
1
2
3
4
5
-


Zkušenosti a doplnění našich čtenářů
Celkem 2 příspěvků. Dodržujte prosím tato jednoduchá pravidla.

Zásah hasičů na LKPRPetr 23. 4. 2017 12:38:00Odpovědět
Gratuluji složkám hasičského záchranného systému letiště Praha k perfektnímu zásahu, který vedl pouze k zbytečnému zablokování letiště, zpoždění odletů a zbytečnému přistání letadel mířících do Prahy na záložních letištích. Hasiči, místo toho, aby si stoupli na pojížděčku Delta a po přistání letadla na dránu 06 jej následovali, si velmi chytře stoupli na pojížděčku Lima a ve spolupráci s řídící na věži zablokovali letadlu výjezd z dráhy, když po pilotech chtěli zastavit, vypnout motory a nechat vystoupit pasažéry do autobusu (pilot chtěl po zjištění, že se mu z letadla nekouří a nehoří vyjet z dráhy ven). Takže letadlo stálo čumákem na pojížďečce a zadkem na dráze místo toho, aby popojelo 50 metrů a provoz na letišti mohl být obnoven za 15 minut a ne za další hodinu. Bohužel podle mého názoru byl zásah záchranných složek příklad toho, jak se to dělat nemá. Otázka hasičů, jestli mají hasit aspoň ty brzdy, když termokamerou zjistili, že mají 300°C (tato teplota je po intenzivnějším brzdění normální), neschopnost odtáhnout letadlo po vystoupení pasažérů (technická závada) a ne úplně dobrá angličtina řídící na věži, pouze dokresluje celou situaci.
RE: Zásah hasičů na LKPRqwertz 27. 4. 2017 15:16:00Odpovědět
Vzhledem k tomu, že nikdo z nás přesně nezná, jaké postupy na LKPR platí, tak bych to nekritizoval. Všichni zúčastnění přežili a to je to, co se počítá. Bezpečnost na prvním místě!

Přidat vlastní zkušenost

Přečtěte si prosím pravidla pro příspěvky

Jméno: Předmět příspěvku:

Ochrana proti spamu - připočtěte k číslu 21 pětku a výsledek zapište do tohoto políčka:

   Adresa autora: 54.163.210. xxx
Vždycky je lepší třeba malej knipl, než-li velká lopata!
cipramil withdrawal cipramil for anxiety cipramil ingredients
mildin 80 mildin 90 mildin 500
mildin 80 mildin 90 mildin 500

Přehled leteckých simulátorů v ČR

 

Máte připomínku nebo námět k Aerowebu?
Budeme potěšeni za každý váš námět nebo připomínku. Stále je co zlepšovat :-)


Číslo publikace ISSN 1801-6847. Copyright (c) 2005-2014 Aeroweb.cz. All rights reserved.
Server provozuje společnost Mavisys, s.r.o.