Dnes je 21. února 2018
7:00 17:30

LAA chystá základní teoretickou přípravu žáků UL v Letňanech

16. 12. 2011

Letecká amatérská asociace tuto zimu opět organizuje na letišti v Praze-Letňanech základní teoretické školení pro adepty létání na UL, a to v následujících termínech (vždy od 8 do cca 16 hodin):

termín: předmět: vyučující:
neděle 8. ledna Aerodynamika a mechanika letu Chvojka
neděle 15. ledna Provozní postupy a pravidla létání Pánek
neděle 22. ledna Dokončení předchozí látky, Spojovací předpis Pánek
neděle 29. ledna Stavba a konstrukce UL Chvojka
neděle 12. února Letecká navigace, GPS Lukeš, Mareček
neděle 19. února Letecká meteorologie Vencovský
neděle 26. února Motory, vrtule, přístroje Chvojka
neděle 4. března Opakování, přezkoušení, potvrzení Chvojka

Rozsah školení je dle výcvikových osnov UL-3 (dle těchto osnov je „teorie“ nezbytnou první částí výcviku před praktickým létáním). Na školení je zapotřebí pouze otevřená hlava a psací potřeby s poznámkovým sešitem – potřebné výukové materiály včetně předpisů zajistíme. Na závěr obdrží absolvent do Osobního listu potvrzení o školení (dosud bylo vždy akceptováno i v jiných střediscích výcviku). V místě je možnost občerstvení, nocleh omezeně – nutno dohodnout předem.

Cena za celý kurz byla aeroklubem stanovena na 2 800 Kč.

Zájemci se mohou do konce roku přihlásit na tel. 777 707 264, nebo na e-mail: chvojka@laacr.cz. Je také možné se přihlásit jen na některé předměty (pak se platí pouze poměrná část ceny celého kurzu, to je 400 Kč za vyučovací den).

Těšíme se na vaši účast. Zimu je třeba využít – léto je od slova „létat“ a na výuku teorie pak už není moc času.

Pro vaši další informaci: v aeroklubu o víkendech již od podzimu běží základní školení začínajících plachtařů a motorářů. Kdo baží po vzdělávání, může se po předchozí domluvě (a dle kapacity učebny) zúčastnit předmětu, který ho zajímá. Rovněž je možné se přihlásit na školení k získání „Omezeného vysvědčení radiotelefonisty“ (včetně zkoušky), které je plánováno na březen. Podrobný přehled o školeních je také na www.akletnany.cz. V případě zájmu se informujte u vedoucího letecké školy Viktora Matějky na tel.: 732 175 696, nebo na e-mail: posta@akletnany.cz.

Mohlo by vás zajímat

Témata

LAA


Zkušenosti a doplnění našich čtenářů

Přidat komentář