AIR TEAM - avionika a přístroje pro létání
Facebook Twitter Google+ YouTube RSS E-mail

Boeing 737 MAX opět létá a první zákazník si převzal svůj stroj

17. května 2017
Autor: Tomáš Doležal, celkové hodnocení článku: 3,8
Klíčová slova: Rubrika: Krátké zprávy


Včera společnost Boeing v tiskové zprávě oznámila dodání prvního Boeingu 737 MAX svému zákazníkovi, malajsijskému leteckému dopravci Malindo Air. Navzdory dílčím komplikacím s motory LEAP-1B, o kterých jsme na Aerowebu psali minulý týden, tak dodávky prvních letounů nové generace probíhají podle plánu.

Začátkem května byly pozastaveny všechny lety strojů 737 MAX. Během kontroly výroby motorů LEAP-1B společnosti CFM International byla totiž zjištěna odchylka od standardních postupů, která mohla potenciálně vést k nedostatečné pevnosti části nízkotlaké turbíny. Tato anomálie se týkala jen malého množství motorů, z bezpečnostních důvodů však byla dočasně uzemněna celá řada 737 MAX.


Foto Boeing

Na základě zjištěných informací a výrobcem provedených opatření 12. května americký letecký úřad umožnil Boeingu obnovit provoz letounů 737 MAX s výjimkou těch, které jsou osazeny motory s potenciálně vadným diskem nízkotlaké turbíny.

I díky tomu Boeing mohl dostát svému prohlášení, že výrobní anomálie části motorů nijak výrazně neovlivní dodávky letounů prvním zákazníkům a Malindo Air mohl včera v americkém Seattlu převzít první Boeing 737 MAX 8 do svojí flotily. Asijský dopravce je součástí Lion Air Group a nový letoun už je v barvách odpovídajících nové obchodní značce.

Výrobce ve svém včerejším prohlášení uvádí, že 737 MAX je nejrychleji prodávaným Boeingem v historii a aktuálně eviduje na novou řadu svých inovovaných úzkotrupých letounů celkem téměř 3 700 objednávek od 87 zákazníků.Jak oznámkujete tento článek?

Aktuální skóre: 3,8

Jako ve škole, 1 nejlepší, 5 nejhorší.

+
1
2
3
4
5
-


Zkušenosti a doplnění našich čtenářů
Celkem 0 příspěvků. Dodržujte prosím tato jednoduchá pravidla.


Přidat vlastní zkušenost

Přečtěte si prosím pravidla pro příspěvky

Jméno: Předmět příspěvku:

Ochrana proti spamu - připočtěte k číslu 23 pětku a výsledek zapište do tohoto políčka:

   Adresa autora: 54.224.168. xxx
Každý pilot začíná s batohem plným štěstí a s prázdným batohem zkušeností. Trik je v tom, naplnit batoh zkušeností dříve, než vyprázdníte batoh se štěstím!
tizanidin copyfarm dburpdosering.site tizanidin qatar

Přehled leteckých simulátorů v ČR

 

Máte připomínku nebo námět k Aerowebu?
Budeme potěšeni za každý váš námět nebo připomínku. Stále je co zlepšovat :-)


Číslo publikace ISSN 1801-6847. Copyright (c) 2005-2014 Aeroweb.cz. All rights reserved.
Server provozuje společnost Mavisys, s.r.o.