AIR TEAM - avionika a přístroje pro létání
Facebook Twitter Google+ YouTube RSS E-mail

V San Diegu vyhrál Muroja, Šonka pátý, Kopfstein šestý

17. dubna 2017
Autor: Redakce, celkové hodnocení článku: 2,9
Klíčová slova: Rubrika: Krátké zprávy


Na finálovou čtyřku to tentokrát nestačilo. Český pilot Martin Šonka skončil ve druhém závodě Red Bull Air Race 2017 na pátém místě. Po vítězství v Abú Dhabí mu tak na konto přistál skromnější šestibodový příspěvek, i tak ale dokázal udržet vedení v celkovém hodnocení šampionátu. Vítězství slavil Šonkův přemožitel z osmičky nejlepších Japonec Joši Muroja. Své nejlepší dosavadní umístění v RBAR zaznamenal šestý Petr Kopfstein.

Do závodu Šonka vstoupil soubojem, ve kterém mu byl soupeřem Nicolas Ivanoff. Nevyzpytatelný Francouz znovu potvrdil svou pověst a proti českému pilotovi předvedl po chybách v trénincích i kvalifikaci čistý let. Nejrychlejší, jaký tu letěl a na který Šonka nestačil. „To je taková klasika. U Nikolase prostě nikdy nevíte. Dneska se asi dobře vyspal a takhle uletí. Já jsem udělal malou chybičku v trajektorii a souboj prohrál. I tak ale byl náš čas natolik dobrý, že jsme šli do dalšího kola jako nejrychlejší z poražených. Byly to trošku nervy, ale povedlo se.“

Pátý nejrychlejší čas z prvního kola znamenal, že v osmičce nejlepších Šonku čekal hodně nepříjemný soupeř, japonský rychlík Muroja. Šonka vletěl do trati první, zaletěl čistě a ve zvedajícím se větru i rychle. Japonec byl na prvních mezičasech pomalejší, nicméně v závěru se mu podařilo zrychlit a souboj o dvě desetiny vyhrát. „Mrzí mě to hodně, dvě desetinky je malý rozdíl, musíme se s týmem podívat, kde jsme je ztratili. Podařilo se mi letět víceméně podle plánu, ale zkrátka to dneska na Jošiho nestačilo,“ popisoval smutně Šonka. Rychlý čas mu ale nakonec zajistil alespoň pátou příčku. „Štěstím rozhodně neskáču, ale úplně špatné to také nebylo. Létali jsme tady konzistentně rychle a časy patřili k nejrychlejším. To nám vloni chybělo. Celkově se nám podařilo udržet vedení, což je fajn. Určitě si závod ještě rozebereme a připravíme se co nejlépe na Japonsko,“ slíbil před příštím závodem v Čibě.

Druhý český pilot Petr Kopfstein poprvé v kariéře airraceového pilota postoupil mezi osm nejlepších, kde byl nad jeho síly úřadující mistr světa Němec Matthias Dolderer a v závodě skončil šestý. Ve finálové čtyřce pak jasně dominoval Muroja, druhé místo si ze San Diega odváží překvapení závodu Slovinec Peter Podlunšek a třetí příčku bere Matthias Dolderer.

Třetí závod sezóny se poletí za měsíc a půl, 3. a 4. června v Japonsku.Jak oznámkujete tento článek?

Aktuální skóre: 2,9

Jako ve škole, 1 nejlepší, 5 nejhorší.

+
1
2
3
4
5
-


Zkušenosti a doplnění našich čtenářů
Celkem 0 příspěvků. Dodržujte prosím tato jednoduchá pravidla.


Přidat vlastní zkušenost

Přečtěte si prosím pravidla pro příspěvky

Jméno: Předmět příspěvku:

Ochrana proti spamu - připočtěte k číslu 13 pětku a výsledek zapište do tohoto políčka:

   Adresa autora: 54.91.38.17 xxx
Kam kulička, tam nožička a na hlavičku pohlávek, protože lítáš jako PRASE!
saroten overdosis saroten graviditet saroten 40
tizanidin copyfarm dburpdosering.site tizanidin qatar

Přehled leteckých simulátorů v ČR

 

Máte připomínku nebo námět k Aerowebu?
Budeme potěšeni za každý váš námět nebo připomínku. Stále je co zlepšovat :-)


Číslo publikace ISSN 1801-6847. Copyright (c) 2005-2014 Aeroweb.cz. All rights reserved.
Server provozuje společnost Mavisys, s.r.o.