Mám na to být pilotem?
Facebook Twitter Google+ YouTube RSS E-mail

Šonka byl třetí v kvalifikaci RBAR v San Diegu, Kopfstein osmý

16. dubna 2017
Autor: Redakce, celkové hodnocení článku: 4,2
Klíčová slova: Rubrika: Krátké zprávy


Dvě tisíciny sekundy chyběly Martinovi Šonkovi k tomu, aby si v kvalifikaci na druhý závod světového šampionátu Red Bull Air Race v kalifornském San Diegu vybojoval druhou příčku. Nakonec se musel spokojit s třetím místem a v prvním kole nedělního závodu vyzve svého tradičního soupeře, Francouze Nicolase Ivanoffa. Druhý český pilot Petr Kopfstein půjde do závodu z osmého místa.

Šonka si na kvalifikaci věřil, v trénincích totiž bral jedno první a jedno druhé místo. I když nakonec nevyhrál, zklamaný rozhodně nebyl. „Třetí místo rozhodně není špatné. Navázali jsme na tréninky a létali jsme konstantně rychlé časy, které tady zatím patří k nejrychlejším. Takže s tím jsme rozhodně spokojeni. Určitě se na kvalifikaci ještě podíváme s týmem a vyhodnotíme, kde bychom se mohli ještě polepšit,“ hodnotil Šonka po kvalifikaci. „Zítra nás čeká nevyzpytatelný Nicolas Ivanoff, je to rozhodně těžký soupeř, zkušený pilot, který létá velmi rychle. V Abú Dhabí se nám ho ve druhém kole podařilo zaletět a rádi bychom to samozřejmě zopakovali i tady.“


Foto Red Bull Air Race

Český pilot vstupoval do závodu z pozice vedoucího muže světového šampionátu a i díky výsledkům v tréninku na něj byla upřena velká pozornost. „To vůbec nevnímám, navíc šlo o jeden závod. Seriál se teprve rozbíhá a my se musíme soustředit, aby se nám na skvělý výsledek z Abú Dhabí podařilo navázat. Hodně pilotů si sem do San Diega přivezlo značná vylepšení svých strojů a je to vidět na časech. Trať je navíc náročná a je jednoduché udělat chybu,“ varoval Šonka před předčasnými závěry.

Kvalifikaci vyhrál Německý obhájce titulu Matthias Dolderer, druhý skončil k radosti domácích fanoušků Američan Michael Goulian. Druhý český pilot Petr Kopfstein zaletěl osmý nejrychlejší čas a v duelu v prvním kole závodu jej vyzve Španěl Juan Velarde. Závod můžete sledovat od 22 hodin na www.redbullairrace.com.Jak oznámkujete tento článek?

Aktuální skóre: 4,2

Jako ve škole, 1 nejlepší, 5 nejhorší.

+
1
2
3
4
5
-


Zkušenosti a doplnění našich čtenářů
Celkem 0 příspěvků. Dodržujte prosím tato jednoduchá pravidla.


Přidat vlastní zkušenost

Přečtěte si prosím pravidla pro příspěvky

Jméno: Předmět příspěvku:

Ochrana proti spamu - připočtěte k číslu 18 pětku a výsledek zapište do tohoto políčka:

   Adresa autora: 54.198.139. xxx
Pokud jednou zatáhneš za vypínač vlečného lana, jeví se Tvůj osud na nejbližších čtrnáct dní poněkud nejistým.
olanzapin halveringstid olanzapin depot olanzapin graviditet
fluconazol hexal fluconazol gardnerella fluconazol 50 mg dosis

Přehled leteckých simulátorů v ČR

 

Máte připomínku nebo námět k Aerowebu?
Budeme potěšeni za každý váš námět nebo připomínku. Stále je co zlepšovat :-)


Číslo publikace ISSN 1801-6847. Copyright (c) 2005-2014 Aeroweb.cz. All rights reserved.
Server provozuje společnost Mavisys, s.r.o.