AIR TEAM - avionika a přístroje pro létání
Facebook Twitter Google+ YouTube RSS E-mail

U Doněcka spadl malajsijský B777 s 298 lidmi, byl sestřelen

18. července 2014
Autor: Adam Zuska, 2 příspěvků, celkové hodnocení článku: 3,8
Klíčová slova: | Nehody letounů | Rubrika: Krátké zprávy


V Doněcké oblasti nedaleko ukrajinsko-ruských hranic včera odpoledne zmizel z radarů letoun typu Boeing 777-200 registrace 9M-MRD patřící Malaysian Airlines. Stroj z 298 lidmi na palubě mířil na pravidelné lince MH17 z nizozemského Amsterdamu do malajsijské metropole Kuala Lumpur. Nedaleko východoukrajinské vesnice Grabovo byly později nalezeny hořící trosky letounu. Tragédii nikdo nepřežil. Letadlo bylo s největší pravděpodobností sestřeleno raketou země-vzduch.

Letoun spadl v oblasti, kde v současné době panují boje mezi ukrajinskou armádou a proruskými separatisty. Obě strany konfliktu možný podíl na nehodě odmítly. Americký prezident Barack Obama však v dnešním prohlášení vedl, že USA mají důkaz, že střela vyšla z oblasti, kterou ovládají separatisté. Jejich možné vině nahrávají také skutečnosti, že se jeden z vůdců povstalců "chlubil" na svých stránkách v době nehody, že sestřelili další ukrajinský stroj v návaznosti na předchozí sestřely vojenských letadel An-26 či Su-25.

Malaysian Airlines již letos zřejmě přišly o druhý Boeing 777. 8. března se nad Indickým oceánem ztratil letoun 9M-MRO a jeho osud je stále nejasný. Předpokládá se ovšem, že spadl do oceánu západně od Austrálie.Jak oznámkujete tento článek?

Aktuální skóre: 3,8

Jako ve škole, 1 nejlepší, 5 nejhorší.

+
1
2
3
4
5
-


Zkušenosti a doplnění našich čtenářů
Celkem 2 příspěvků. Dodržujte prosím tato jednoduchá pravidla.

šlendriánPetr Barchánek 17. 7. 2014 20:30:00Odpovědět
Nechat lítat civilní linky nad místem, kde probíhá občanská válka a sestřelují se tam vojenská letadla - to je zhruba stejný šlendrián a hazard, jako když ve Studénce zasouvali konstrukci mostu nad trať bez omezení provozu.
RE: šlendriánSkalik 18. 7. 2014 8:18:00Odpovědět
Citace z novinky.cz: "Malajsijský dopravce v reakci na výtky, proč letoun směřoval do Asie přes rizikové území uvedl, že trasa přes východní Ukrajinu byla Mezinárodní organizací pro civilní letectví (ICAO) prohlášena za bezpečnou." Takže ICAO považuje válečnou zónu za bezpečnou pro provoz dopravních letadel. Upřímně by mě tohle ani nenapadlo a kdybych se to dozvěděl tak bych do letadla s tímhle letovým plánem ani nenastoupil. Je to o to blbější, že je všeobecně známo, že místní separatisté ukořistili tanky a další obrněnou techniku, takže se dalo předpokládat, že protiletecké systémy jen tak nenechali stát v garáži.

Přidat vlastní zkušenost

Přečtěte si prosím pravidla pro příspěvky

Jméno: Předmět příspěvku:

Ochrana proti spamu - připočtěte k číslu 13 pětku a výsledek zapište do tohoto políčka:

   Adresa autora: 54.92.194.7 xxx
Vždycky je lepší třeba malej knipl, než-li velká lopata!
cipramil withdrawal cipramil for anxiety cipramil ingredients
mildin 80 mildin 90 mildin 500
mildin 80 mildin 90 mildin 500

Přehled leteckých simulátorů v ČR

 Související články

Nehody letounůMáte připomínku nebo námět k Aerowebu?
Budeme potěšeni za každý váš námět nebo připomínku. Stále je co zlepšovat :-)


Číslo publikace ISSN 1801-6847. Copyright (c) 2005-2014 Aeroweb.cz. All rights reserved.
Server provozuje společnost Mavisys, s.r.o.