AIR TEAM - avionika a přístroje pro létání
Facebook Twitter Google+ YouTube RSS E-mail

Plánování letu a navigace - přehled softwaru a aplikací pro piloty

23. února 2017
Autor: Martin Kuba, 41 příspěvků, celkové hodnocení článku: 3,7
Klíčová slova: Rubrika: Letadla

Ať už létáte po vlastech českých či po Evropě, nejspíš jste stáli či stojíte před otázkou, jaký vhodný plánovací a navigační software si pořídit. Vyzkoušeli jsme ty nejznámější aplikace a přinášíme vám jejich komplexní přehled a hodnocení.

Software pro VFR lety po Evropě

Sky Deamon

Sky DeamonSkvělá aplikace pro plánování VFR letů včetně navigace za letu. Obsahuje kvalitní a aktuální mapy pro celou Evropu a aktuální počasí. Skvělé intuitivní ovládání a velmi příjemná práce s aplikací. Vytváří navigační štítek. Nejlepší poměr cena/výkon ze všech testovaných aplikací.

Cena: 4 800 Kč (orientačně na rok s VFR mapami pro celou Evropu)
Hodnocení: 5/5
Dostupné pro: web, Android, iOS


Garmin Pilot

Pokud jste zvyklí na ovládání některé z ručních leteckých navigací od Garmina (GPS MAP 500/795), pak se v této aplikaci velmi rychle zorientujete. Obsahuje vektorové mapy vzdušného prostoru Evropy (nebo dle objednávky i ostatních kontinentů), integrované mapky letšť z Eurocontrolu, mapu terénu, meteorologické informace včetně srážkového radaru. Spolupracuje s ostatními produkty Garmin, má možnost propojit s ADS-B pro přehled o ostatním provozu nebo nahrát letový plán přímo do letadlové GPS.

Cena: 10 600 Kč (orientačně na rok s VFR mapami pro celou Evropu)
Hodnocení: 4/5
Dostupné pro: Android, iOS


Jeppesen Mobile FliteDeck VFR

Tato aplikace pro iPad/iPhone nahrazuje dříve vydávané tištěné mapy pro lety VFR od Jeppesenu. Jeppesen FliteDeck je silný v tom, že je opravdu jednoduchý a přehledný. Obsahuje mapu vzdušného prostoru a informace o letištích přímo v mapě, když letiště přiblížíte, což je velmi příjemné. Samozřejmě vytváří navigační štítek a také disponuje informacemi o počasí včetně srážkového radaru.

Cena: 9 420 Kč (orientačně na rok s VFR mapami pro celou Evropu)
Hodnocení: 4/5
Dostupné pro: iOS


Air Navigation Pro

Aplikace pro letovou přípravu a navigaci za letu. Aplikace obsahuje letecké mapy Evropy, terén, základní informace o letištích. Bohužel její ovládání je značně neintuitivní a na mnoha zařízeních i pomalé. Nicméně pro zcela základní navigaci bez větších nároků na komfort je aplikace dostatečná.

Cena: 1 350 Kč (orientačně na rok s VFR mapami pro celou Evropu)
Hodnocení: 1/5
Dostupné pro: AndroidiOS


SkyVector

Web, který ačkoliv neposlouží přímo k navigaci, neměl by v tomto výčtu chybět. Obsahuje letecké prostory pro celý svět. Jednoduše vytváří navigační štítek. Informace o letištích v omezeném rozsahu i pro Evropu. Navíc zahrnuje informace o aktuálním počasí, METARy, TAFy a radarové snímky. Jedná se pouze o webovou aplikaci, pro naplánování letu ale může posloužit více než dobře.

Cena: zdarma
Hodnocení: 3/5
Dostupné pro: web


Software pro IFR lety po Evropě

RocketRoute

Zatím to nejlepší pro plánování a podávání IFR letových plánů. Aplikace navrhne optimální trasu podle letových cest (autorouting) a předschválí trasu s Eurocontrolem. Velice intuitivní ovládání s přehlednými funkcemi. Aplikace obsahuje IFR mapky z AIPů Evropy (Eurocontrolu) a kvalitní meteorologický briefing pro předletovou přípravu. Pro podávání jen VFR letových plánu zbytečně komplexní nástroj. Aplikace není určena pro navigaci za letu.

Cena: 6 750 Kč (orientačně na rok s IFR mapami pro celou Evropu)
Hodnocení: 5/5
Dostupné pro: webAndroidiOS


Jeppesen Mobile FliteDeck IFR

Aplikace pro iPad/iPhone obsahuje traťové a přibližovací mapy Jeppesen nezbytné pro lety IFR včetně počasí. Umožňuje importovat letový plán přímo z aplikace RocketRoute.

Cena: 23 500 Kč (orientačně na rok s IFR mapami pro celou Evropu)
Hodnocení: 4/5
Dostupné pro: iOS


Euro FPL

O poznání jednodušší aplikace než RocketRoute, která také disponuje funkcí autorouting pro hledání vhodné trasy IFR letu. Neobsahuje počasí.

Cena: 2 700 Kč (orientačně na rok s IFR mapami pro celou Evropu)
Hodnocení: 1/5
Dostupné pro: webiOS


Aplikace s počasím pro piloty

Aero Metar

Přehledné zobrazení METARů a TAFů pro zvolená letiště. Neobsahuje mapy ani další meteorologické informace.

Cena: zdarma
Hodnocení: 3/5
Dostupné pro: Android


Aero WX

Meteo briefing zejména pro IFR lety od RocketRoute.

Cena: zdarma
Hodnocení: 4/5
Dostupné pro: Android, iOS


Weather & Radar

Neobsahuje METARy a TAFy. Zobrazuje počasí v destinacích v běžné občanské předpovědi, nicméně aplikace obsahuje přehledný srážkový radar pro celou Evropu a IR satelitní snímek oblačnosti.

Cena: zdarma
Hodnocení: 4/5
Dostupné pro: Android, iOS


AeroPlus

Mapa letišť se zobrazením aktuálního leteckého počasí.

Cena: 675 Kč
Hodnocení: 3/5
Dostupné pro: iOS


AeroWeather Lite

METARy a TAFy v přehledné formě. Ve verzi PRO obsahuje také radar a webové kamery.

Cena: zdarma (verze PRO za 100 Kč)
Hodnocení: 3/5
Dostupné pro: iOS


iRadar CZ

Přehledná aplikace o počasí v ČR. Základem je srážkový radar a dále aplikace s mapou zobrazuje METARy, TAFy, webové kamery, detekce blesků a vertikální profil větru.

Cena: zdarma
Hodnocení: 5/5
Dostupné pro: iOS


A jaké aplikace používáte pro plánování svých letů vy? Budeme rádi za každý tip v diskusi pod článkem!





Martin Kuba

Martin je vášnivý pilot a zkušený instruktor létání. Kvalifikace FI(A), IR(A), ATPL frozen, ale také instruktor ULL(A). Kromě toho stále miluje létat paragliding PG(B) / MPG. Celkový nálet přes 2 000 hodin. Jeho největší radostí je létání po Evropě. Má rád moderní letadla a všechno v letadle hezky v pořádku, Pracuje jako vedoucí letecké školy AeroPrague. Potkat jej můžete na letišti Praha Letňany.

| Kontakt | Články autora |



Jak oznámkujete tento článek?

Aktuální skóre: 3,7

Jako ve škole, 1 nejlepší, 5 nejhorší.

+
1
2
3
4
5
-


Zkušenosti a doplnění našich čtenářů
Celkem 41 příspěvků. Dodržujte prosím tato jednoduchá pravidla.

AirNav ProPetr 23. 2. 2017 11:58:00Odpovědět
S hodnocením téhle aplikace rozhodně nemůžu souhlasit. Neintuitivnost by mě nikdy nenapadla, ke všemu se dá velice jednoduše proklikat, ať už to je blbuvzdorné plánování trati, nebo výroba FPL (kterou aplikaci taky umí sama). Za svoji cenu kolem 13 stovek splňjue uplně všechno, co by člověk od letecké navigace očekával, sám sem s ní něco nalétal po Evropě a speciálně pro VFR je vážně super. Snad jediný bod, se kterým se dá souhlasit, je jistá pomalost aplikace. Používám ji na obstarožním iPadu 2, kde občas trvá, než se vzpamatuje a uvědomí si, co po ní chci, ale u známých s novějším železem je veškerá pomalost pryč.
Poměr cena/funkce(výkon)?Víťa 23. 2. 2017 12:08:00Odpovědět
Myslím že by mohla být i cena jako jeden prvek hodnocení. Konkrétně AirNav Pro, která od Vás dostala jeden bod by si zasloužila víc. Na iPadu (i "slabší" 2generace) chodí svižně a zcela bez problémů a po pár týdnech používání se i intuitivnost dostaví. Roční předplatné prostorů pro celý svět je za 20EUR. S ohledem na "funkce/cena" bych dal rozhodně víc a možná v tomto poměru by mohla být i na prvním místě. Samozřejmě mluvím POUZE o verzi pro iOS tedy pro tablety Apple. Verze AirNavPro pro Android je skutečně na některých zařízeních pomalá (zde je vidět stabilita a odladěnost iOS), ale hlavně je pro Android hrozně očesaná, má polovinu věcí co na iOS. Mohu posoudit, mám obě. Na Android je dobrá a levná aplikace Fly is Fun, ale má slabší mapové podklady. Na počasí používám placenou Skymet (Flight Meteo - cca 120Kč pro iOs i Android, dostupná i Free s omezením) a pro rychlý přehled metarů a Tafů používám aplikaci "MetaM" (Android). Těch na počasí jsou ale stovky... Nicméně vše je subjektivní a každý má jiné preference. Nepochybuji o kvalitě SkyDeamonu nebo aplikací od Garminu a Jeppesnu, možná ale jejich cenová politika, dost pilotů letajících za VFR, odrazuje. Nicméně vše je subjektivní a výběr velký...
AutorouterJakub 23. 2. 2017 12:24:00Odpovědět
Ve vyctu mi chybi aplikace autorouter (autorouter.eu) ktera ma obdobnou pouzitelnost jako rocketroute s tim rozdilem, ze je zdarma. Dokaze podat a spravovat letovy plan, automaticke trasovani( i se SIDy a STARy,dokaze vymyslet kombinace jako IFR - VFR - IFR), vytvori obsahly briefing ( dle meho lepsi nez RR) a v kombinaci s aplikaci telegram si diky ni muzete velice rychle prikazove zjistit ruzne aktualni meteo informace. Nevyhoda je mozna v tom ze je pouze webova, ovsem me na tabletu funguje pres prohlizec perfektne.
Re: Jakub - AutorouterVíťa 23. 2. 2017 14:10:00Odpovědět
Jakube, dík za tip, Autorouter vypadá opravdu dobře!
AirNav ProKang 23. 2. 2017 16:06:00Odpovědět
nevím kdo přišel s tímto hodnocením ale mě se zdá že AirNavPro má asi nejlepší poměr cena/výkon. Jediné co bych vytkl je docela dost změn/nových funkcí za poslední 2 roky ale základní funkcionalita je pořád stejná. S bezplatnou podkladovou mapou se dá taky docela dobře pracovat a pokud je někdo náročnější tak si může dokoupit za rozumné ceny 3D model nebo detailní podkladovou mapu. Každoměsíční aktualizace prostorů celosvětově byla ještě loni zdarma, letos je to tuším za 20 USD na rok! Tato cena je jen zlomek ceny za aktualizace skydaemon a vůbec neporovnatelne s Garminem VFR, který dokonce ani nema v Evropské aktualizaci zahrnuto Slovensko.
Sky Demon, RocketRoutePetr 23. 2. 2017 17:05:00Odpovědět
Používám již 6let SkyDemon asi 4 roky v kombinaci s RocketRoute. SkyDemon je pro VFR nedostižný. Uuvědomime-li si, kolik má v ceně mapových podkladů a pro jaké destinace, není drahý. Rocket route pro plánování IFR a kombinovaných letů, pohádka. Navíc zde nebyl zde zmíněn jeho support. Pokud máte problém a vytočíte HelpDesk, do 10min zavolají zpět a trasu s vámi najdou ručně, podají plán a najdou optimální řešení. Mně se to stalo při návratu v době AmpleStrike nebo jak se to jmenuje. Předloni jsem na Friedrichshavenu upozornil na jejich stánku na chybu, do večerního návratu byla odstraněna. IFR přibližovací mapy jsou převzaty s národních AIPů, dá se podle nich létat, ale chce to zvyk. Proto asi před rokem přidali možnost exportu do Jeppeson Flight decku. Ostatní aplikace neznám, ale s těmito jsem velmi spokojen.
Fly is funFilip 23. 2. 2017 17:48:00Odpovědět
Je škoda že v článku nezazněla zmínka o VFR navigačním programu " FLY is FUN " je to od českého programátora, má tolik funkcí, že je ani nevyužiju. Ideální je, že funguje pod Androidem.Tedy vhodný do tabletu na přístrojovku do letadla se stálým napájením na palubní síť. Jak potřebujete využít místo na palubce takový tablet nebo mobil si zvolíte. Nejlevnější a precizní řešení. Mapy a výšková mapa včetně prostorů jde stáhnout zdarma.Program stojí okolo 400kč.Mohu jen doporučit.
RE: Fly is fun - DOPORUČUJI!!!!Jirka 23. 2. 2017 19:42:00Odpovědět
FLY is FUN je prostě BOŽÍ (možno i zdarma vyzkoušet) - pro rekreační lítání v tom našem pidiúdolí jménem ČR to naprosto dostačuje, cena je více než luxusní - Petr Kouřil by zasloužil políbit obě ruce! Má to mapu kterou můžete podložit i z vlastních dat, můžete mapy i v průběhu navigace měnit, prostory včetně výškového zobrazení a řezu ve směru letu, upozornění na vlet do prostoru, tratě, frekvence letišť, PDF letišť, výškovou mapu generovanou s barvami relativně k aktuální výšce... Pro VFR kochací lety s rodinou a přáteli značka IDEÁL - s aplikacemi za tisíce ročně ať se nechají všichni vyfotit do žurnálu ;-) Pozn. Chápu, že IFR létání již vyžaduje něco jiného, ale to snad z textu pochopil každý.
také FLY is FUN PetrD 24. 2. 2017 1:48:00Odpovědět
Za poslední rok jsem nalétal 160 hodin při používání Garmin 795 a FLY is FUN (v tabletu Samsung Galaxy Tab S2) současně vedle sebe. Ve zkratce řečeno - odkládám Garmina a na palubě budu mít jen FLY is FUN. Garmin je uživatelsky podstatně méně přívětivý. Nevím, proč např. limituje počet tras na max 50 a záznam trasy na mapě dokonce jen na 20. To možná může stačit pilotovi, který létá jednou za 3 měsíce. Pokus o aktualizaci Garmina je kapitola sama o sobě, nemluvě ani o ceně (jak je uvdena v článku). Tablet má navíc výhodu v tom, že pokud jste za letu v datovém signálu, můžete se na palubě koukat na to, co potřebujete z webu (srážky, blesky, mraky, AIS View atd.). Tablet s FLY is FUN navíc váží zlomek toho co Garmin a vydrží déle na baterie. Na FLY is FUN je znát, že program dělal pilot pro piloty. Za to patří autorovi velký dík a také lepší ohodnocení v ceně toho, co se za odemknutí programu platí. Kdyby nebyl jen za těch 400 Kč, ale třeba za 4 tisíce, koupil bych si ho také. A vlastně bych při srovnání s Garminem ještě hodně hodně ušetřil.
RE: RE: Fly is fun - DOPORUČUJI!!!!Tomas 24. 2. 2017 8:43:00Odpovědět
Fly is Fun používám už několikátou sezonu. Nejdříve v mobilu a teď držák na berany a tablet. Platí to co tu už psali předchůdci, naprosto dokonalé a velký aplaus autorovi.
RE: také FLY is FUN Petr K 24. 2. 2017 9:28:00Odpovědět
Ano, plně souhlasím. Používám Fly is Fun od jejího počátku co jí Petr KOUŘIL vypustil na svět a nic lepšího jsem v poměru cena, výkon, uživatelské pohodlí, nenašel. Pro VFR lítání po celý evropě Super. Za tohle by Petr Kouřil měl snad dostat nějakou leteckou cenu. Nadšení.
Fly is FunKP 25. 2. 2017 21:21:00Odpovědět
Tak jsem si dnes Fly is Fun nainstaloval a vyzkoušel (trial verzi na Samsungu S4). Doposud jsem létal jen s Garminem (500) LK8000 (na MIO), nikdy mě nezklamaly. Nyní mám LK8000 beta (Android) na S4. Proti instalaci LK8000 na automobilové navigaci obrovský pokrok daný mnohem výkonnějším HW a lepším displejem. LK8000 má výhodu, že si můžu před letem nainstalovat potřebné WPs, pro plachtění tam máme zadány nouzové plochy atd. Je otevřená a lze najít potřebné mapy a airspaces. Fly is Fun si ale zřejmě koupím v plné verzi, a začnu si na ni zvykat, přesto, že LK8000 s mapou v ruce mi vždy posloužila, i když je prioritně pro plachtaře.
HodnoceníMartin Kuba 26. 2. 2017 19:39:00Odpovědět
Jsem moc rád za tuto diskusi, vaše postřehy a nesouhlasné názory. Přehled je samozřejmě subjektivní ve vztahu k mým leteckým potřebám a "vkusu". Budu moc rád, pokud uvedete v další diskusi ty letecké aplikace, které sami používáte a máte s nimi dobrou zkušenost, abychom si všichni nakonec vybrali to nejlepší pro každého z nás.
FLY is FUNJelen 27. 2. 2017 8:23:00Odpovědět
Taky se chci zařadit do zástupu propagátorů této aplikace. Používám jí už dlouho a jsem velmi spokojen. Má dobré ovládání, obsáhlou databázi letišť, umí udělat terrain awareness, umí pěkně zobrazit výškový profil TMA a prostorů, když se člověk blíží k nějakému prostoru, tak varuje, že se blíží vstup do toho prostoru a hlavně je pravidelně aktualizovaná. Při zobrazení mapy za letu lze jen jednoduše kliknout prstem na letiště a zobrazí se frekvence, dráhy, výška... Paráda. Za mě 5/5 a s hvězdičkou. :-)
RE: FLY is FUNAirLucius 27. 2. 2017 13:44:00Odpovědět
Dávám také hlas pro Fly is Fun. Používám několit let. Neustále se vyvíjí a to k lepšímu. Bezkonkurenční poměr cena/výkon.
A jeste jeden Fly is FunVasek 28. 2. 2017 12:08:00Odpovědět
A jeste dalsi hlas pro Fly is Fun. Naletano s nim mam 160 hodin za dva roky. Je skoro zadarmo a ma spoustu prehlednych funkci. Namatkou podle mych priorit: Automaticky logbook/vertikalni prehled prostoru podle smeru pred letadlem/krome letist ma i UL plochy/pravidelna aktualizace/intuitivni definice letoveho planu. Je videt, ze dobri programatori se zapalem pro vec jeste nevymreli. Obcas se pristihnu, ze si s tim behem letu moc hraju, misto abych se dival ven :)
A další fanda FiFPetr 28. 2. 2017 14:10:00Odpovědět
Do UL jednoznačně Fly is Fun, už několik let ho používám k plné spokojenosti. Uživatelsky neskutečně příjemné, fukcí jak jaderná elektrárna, neustálé aktualizace a vylepšení, možnost uživatelských editací (např. si sám kreslím do mapy letištní okruhy, super při letu na neznámé letiště). Nemluvím vůbec o ceně, navíc je možnost za jedny peníze používat na více přístrojích (já mám tablet napevno na přístrojovce plus jednu instalaci v telefonu jako zálohu). Za mně naprosto jasná volba.
FLY is FUN návodJan 28. 2. 2017 17:39:00Odpovědět
Prosím, nevíte někdo jestli pro FLY is FUN existuje manuál v češtině?
RE: FLY is FUN návodVasek 1. 3. 2017 9:17:00Odpovědět
Videl jsem kdysi cesky navod, ale ve verzi pred nekolika lety. Od te doby (pravdepodobne to autor prodava vice za hranicema nez u nas) jen anglicky. Muze ti ale pomoct pekny video tutorial o moznostech FiF. Aspon si procvicis zaklady anglictiny :) https://www.youtube.com/watch?v=vvR_cwmxs2A
Databáze letišťRadim 1. 3. 2017 13:12:00Odpovědět
A co Databáze letišť pánové? Za pár minut nainstaluju a letím. Mapy, prostory vždy aktuální, komplexní informace o letištích, počasí. Navigace je bohužel omezená pouze na "go to" Pokud by bylo možné naplánovat trasu s více waypointy, byla by tato aplikace pro ČR a SK takřka ideální.
RE: Databáze letišťTomyslaw 1. 3. 2017 22:42:00Odpovědět
Ano, ano. Připojuji se. Také používám databázi letišť. Fly is Fun nejede na MacOS, databáze ano a mám tam vše co potřebuji. Za jedny peníze máte mapy s celou databází letišť, aktuální meteo info promítané přímo do mapy. Používám ipad a v telefonu mam druhou instalaci jako zálohu (stejně létám podle mapy, takže to mám spíše jako back up pro případ ztráty orientace, nebo pro rychlé vypočtení přesného kurzu při změně plánu za letu) Mohu doporučit. Ať vám to létá.
RE: Databáze letišťFilip 2. 3. 2017 7:33:00Odpovědět
Jsem též pro Databázi letišt, pro létání po ČR naprosto ideální a člověk nemusí za letu hledat letiště v tištěné verzi, jen si klikne na letiště a má veškeré informace.
Databaze letistDan 2. 3. 2017 10:07:00Odpovědět
Databaze letist existuje tez jako addon do AirNav Pro. Patrim mezi spokojene uzivatele tehle kombinace a taky nechapu proc ma airnav pro tak maly skore.
Jaký máte názor na SmartMaps Aero?Zdeněk 6. 3. 2017 11:50:00Odpovědět
Používá někdo tento program. Pro základní navigaci pro lety s UL jsem jej několikrát vyzkoušel jako záložní a dobrý , přehledný jenom výška chybí.
Fly is FunMarek 29. 3. 2017 21:11:00Odpovědět
Fly is Fun je skvělá navigace a autor má určitě své důvody proč neprodává pro ios, ale jen kvůli tomu Android kupovat nebudu. Používám SkyDemon, (autor má v popisu chybu:-) asi nejlepší co na trhu je. Jednoduché plánování, štítek, NOTAMy na mapě, mapky letišť, frekvence, všechno aktuální... Cena přijatelná.
RE: RE: RE: Fly is fun - DOPORUČUJI!!!!Tomas 30. 3. 2017 12:49:00Odpovědět
Ještě poznámka k Fly is fun, jak každý ví kvalita každé aplikace stojí na aktuálních mapách a datech. A v tom je opravdu perfektní a např dnes hladce proběhla aktualizace kde jsou změněny frekvence s přechodem na 8,33. Jak jsou na tom ostaní?
SkyDemonTom 30. 3. 2017 19:49:00Odpovědět
SkyDemon - aktualizovano
RunwayHDJiří 31. 3. 2017 2:26:00Odpovědět
Používám také RunwayHD od AirBoxu, pro instruktory v UK zadarmo, je levnější než SkyDemon, uživatelsky velmi příjemné, úvodní všeobecná záložka velice praktická. Orientace, navigace, FPL, Metary a Tafy velmi dobré. Používám také AirNav Pro. Poměr cena/výkon naprosto vynikají pro VFR. Výtka je v ne příliš dobré ovladatelnosti a přehlednosti, ale s cvikem není problém. Také zpoplatnili update prostor a letišť, ale podle mě naprosto adekvátní cena. Vynikající je podpora 3D pohledu a podpora externích zařízení. Jako iLevil. Používám iPad 2 mini jako hlavní letový přístroj s kombinací Talos Aeolus Sense, pak jen MGL E3 pro motor. Bohužel tvůrci AirNav Pro se hlavně soustředují na vývoj a zdokonalení softwaru a zatím nechtějí rozšířit další podporu externích zařízení jako je Talos, což je velká škoda. Tak snad brzy změní názor.
Air Navigation proKang 1. 4. 2017 22:51:00Odpovědět
Jsem si zaplatil roční předplatné aktualizací za 19.9 Eur a nové frekvence jsou tam.
AirNavProtom 2. 4. 2017 10:15:00Odpovědět
S AirNavPro létam asi 5 let. Po přečtení článku jsem se rozhodl vyzkoušet i dalši aplikace pro iOs. A zůstanu u AirNavPro. Má nejlepší ovládání a nejvíce funkcí. Na iPad 2 funguje dostatečně rychle. Je pravda, že jsem ji testoval také na Adroid a tam má horší ovládání a je pomalejší.
AirNavPro jeste jednouDan 10. 4. 2017 18:10:00Odpovědět
Koukam ze je nas tu dost, muzete se kouknout jestli se vam taky zobrazuji VFR reporting body pro MCTR Kbely 2? Na mape jsou sice jen jednou ale pri kliknuti se objevi vyber ze dvou, jeden velkymi pismeny, druhy jen s prvnim velkym, napr Mike a MIKE. Nasel jsem to u vsech ctyrech (Lima, Mike,Romeo, Uniform) . Data maji totozna takze to zas tolik nevadi jen takova kosmeticka chybka a dokud na ten bod nekdo neklikne tak to ani nezjisti. Jde mi jen o to jestli jsem si to nejak nerozvrtal sam, ale nezda se mi, jinou nez jejich db tam nemam a z database letist to takhle interaktivni neni. Jestli se to potvrdi tak jim to nahlasim, uz nekdy predloni nebo kdy jsem je otravoval ze nektere VFR body pro CTR Ruzyne zobrazuji jen jako IFR a celkem rychle to fixli, zkusenost uz je. Pripadne jestli vite o dalsim kiksu tak to nahlasim hromadne. dik za spolupraci Dan
AirNavproJirka 10. 4. 2017 23:05:00Odpovědět
To Dan: zaznamenal jsem spatne frekvence po zmene: Nymburk 123.465 spravne v mape ale kliknuti je na info o letisti starych 123.475
to DanVašek 11. 4. 2017 8:59:00Odpovědět
Ahoj, dva body tam mám taky. Podařilo se vám aktualizovat databázi letišť na 2017, nebo to ještě nevydali (myslím xample, Patrik to tam posílal)? Zatím mám pořád November 2016. Díky.
airnavDan 11. 4. 2017 11:43:00Odpovědět
@vasek - mam to ted takovy castecny, mapovy podklad mi ukazuje nove frekvence, i ty nejnovejsi, letnany uz vidim na .335, aktualizoval 1.4. Ale PDF mam vsechny ve verzi 01-MAY-14 (ano 2014, vcetne tehdejsich frekvenci) @Jirka - diky, Nymburk teda pridam k reportu o bodech.
airnavVašek 11. 4. 2017 16:30:00Odpovědět
@Dan - jo, tak to máme stejně. Ale když si dáš zobrazit katalog instalovaných produktů, detaily, tak pak uvidíš pro jednotlivá letiště dvě složky (příklad 2x LKCS) a jedna je databáze 2014, která se zobrazuje a ta druhá je databáze 2016. Takže buďto to vše odinstalovat a nahrát si jenom jednotlivě ta letiště kam poletím z 2016 (tam bude chyba v těch frekvencích, ale kontakty a další info ohledně letišť bude většinou OK) nebo počkat na vydání databáze 2017 a nainstalovat to pak komplet. Já jim tam ohledně databáze taky napíšu, aby to vydali "sofort".
@VasekDan 12. 4. 2017 12:02:00Odpovědět
Asi to uz vydali, dneska mi to nabidlo pres 200updatu a PDF uz mam 30MAR17 a spravne frekvence
airnavPetr 13. 4. 2017 15:47:00Odpovědět
Updatoval jsem a nyní již i pdf soubory databáze letišť obsahují aktualizované údaje. I mapa obsahuje aktualizované údaje, jediné ještě, když se klikne na letiště vyskočí tabulka, která obsahuje staré frekvence.
RE: RE: RE: Fly is fun - DOPORUČUJI!!!!Saurick 11. 8. 2017 14:28:00Odpovědět
Ahoj, nemáte někdo zkušenost, jestli funguje Fly is fun pod windows 10, za použití emulátoru, např. Arc Welder apod.?
Garmin aera 660Tom 1. 10. 2017 1:19:00Odpovědět
Ahoj, umíte někdo naloadovat do této nabigace trasu vytvořenou v jiném editoru, např v Airquestu? Je to soubor GPX. Díky, Tom
fly is funmar 10. 11. 2017 16:34:00Odpovědět
létal jsem se skydemonem a fly is fun je cena desetinová.přemýšlím nad ekonomikou vývoje sw pro fly is fun.skydemon si tahá počasí notamy za letu a podklady musí nakupovat jistě jako ostatní.proč je tak levný?
Runway HDTex 13. 11. 2017 21:20:00Odpovědět
Zkuste i Runway HD umí VFR Open Flight Maps, Rocket Route je už umí také. https://openflightmaps.org/live/lk-czech-republic/?airac=1712&language=local

Přidat vlastní zkušenost

Přečtěte si prosím pravidla pro příspěvky

Jméno: Předmět příspěvku:

Ochrana proti spamu - připočtěte k číslu 12 pětku a výsledek zapište do tohoto políčka:

   Adresa autora: 54.91.38.17 xxx
K tomu abyste se udrželi ve vzduchu potřebujete ve skutečnosti jen dvě věci: Rychlost a dostatek peněz.
pramipexol generico ogvitaminerfolie.site pramipexol 1 mg precio

Přehled leteckých simulátorů v ČR





 





Máte připomínku nebo námět k Aerowebu?
Budeme potěšeni za každý váš námět nebo připomínku. Stále je co zlepšovat :-)


Číslo publikace ISSN 1801-6847. Copyright (c) 2005-2014 Aeroweb.cz. All rights reserved.
Server provozuje společnost Mavisys, s.r.o.