AIR TEAM - avionika a přístroje pro létání
Facebook Twitter Google+ YouTube RSS E-mail

Šonka byl třetí v kvalifikaci RBAR v San Diegu, Kopfstein osmý

16. dubna 2017
Autor: Redakce, celkové hodnocení článku: 3,9
Klíčová slova: Rubrika: Krátké zprávy


Dvě tisíciny sekundy chyběly Martinovi Šonkovi k tomu, aby si v kvalifikaci na druhý závod světového šampionátu Red Bull Air Race v kalifornském San Diegu vybojoval druhou příčku. Nakonec se musel spokojit s třetím místem a v prvním kole nedělního závodu vyzve svého tradičního soupeře, Francouze Nicolase Ivanoffa. Druhý český pilot Petr Kopfstein půjde do závodu z osmého místa.

Šonka si na kvalifikaci věřil, v trénincích totiž bral jedno první a jedno druhé místo. I když nakonec nevyhrál, zklamaný rozhodně nebyl. „Třetí místo rozhodně není špatné. Navázali jsme na tréninky a létali jsme konstantně rychlé časy, které tady zatím patří k nejrychlejším. Takže s tím jsme rozhodně spokojeni. Určitě se na kvalifikaci ještě podíváme s týmem a vyhodnotíme, kde bychom se mohli ještě polepšit,“ hodnotil Šonka po kvalifikaci. „Zítra nás čeká nevyzpytatelný Nicolas Ivanoff, je to rozhodně těžký soupeř, zkušený pilot, který létá velmi rychle. V Abú Dhabí se nám ho ve druhém kole podařilo zaletět a rádi bychom to samozřejmě zopakovali i tady.“


Foto Red Bull Air Race

Český pilot vstupoval do závodu z pozice vedoucího muže světového šampionátu a i díky výsledkům v tréninku na něj byla upřena velká pozornost. „To vůbec nevnímám, navíc šlo o jeden závod. Seriál se teprve rozbíhá a my se musíme soustředit, aby se nám na skvělý výsledek z Abú Dhabí podařilo navázat. Hodně pilotů si sem do San Diega přivezlo značná vylepšení svých strojů a je to vidět na časech. Trať je navíc náročná a je jednoduché udělat chybu,“ varoval Šonka před předčasnými závěry.

Kvalifikaci vyhrál Německý obhájce titulu Matthias Dolderer, druhý skončil k radosti domácích fanoušků Američan Michael Goulian. Druhý český pilot Petr Kopfstein zaletěl osmý nejrychlejší čas a v duelu v prvním kole závodu jej vyzve Španěl Juan Velarde. Závod můžete sledovat od 22 hodin na www.redbullairrace.com.Jak oznámkujete tento článek?

Aktuální skóre: 3,9

Jako ve škole, 1 nejlepší, 5 nejhorší.

+
1
2
3
4
5
-


Zkušenosti a doplnění našich čtenářů
Celkem 0 příspěvků. Dodržujte prosím tato jednoduchá pravidla.


Přidat vlastní zkušenost

Přečtěte si prosím pravidla pro příspěvky

Jméno: Předmět příspěvku:

Ochrana proti spamu - připočtěte k číslu 10 pětku a výsledek zapište do tohoto políčka:

   Adresa autora: 54.227.126. xxx
Zážitky nemusí být pozitivní, hlavně že jsou silné.
olanzapin halveringstid nyfodtkob.site olanzapin graviditet
naltrexon dosierung naltrexon 1 5 mg naltrexon og campral
saroten overdosis kforgiftning.site saroten 40

Přehled leteckých simulátorů v ČR

 

Máte připomínku nebo námět k Aerowebu?
Budeme potěšeni za každý váš námět nebo připomínku. Stále je co zlepšovat :-)


Číslo publikace ISSN 1801-6847. Copyright (c) 2005-2014 Aeroweb.cz. All rights reserved.
Server provozuje společnost Mavisys, s.r.o.